Boty – ułatwiają komunikację czy niepotrzebnie wprowadzają chaos?

Prawdę mówiąc, boty dostępne są na każdym kroku. Użytkownicy telefonów Apple mają Siri, a to tylko jeden z wielu przykładów. Szukasz innych? W nawigacjach samochodowych „magiczna siła” informuje o korkach i utrudnieniach w ruchu. Na telefonie mamy stałą aktualizację pogody. Dlatego innowacja poszła o krok dalej i za sprawą „maszyny” odpowiada za człowieka na pytania, wysyła pliki i robi tysiące innych czynności.

(Ro)bot powstał z jednego powodu – pomaga w życiu, zastępując nas w powtarzalnej pracy, tylko po to, żebyś Ty mógł skupić się na istotniejszych obowiązkach. Nic więc dziwnego, że opanowały w ostatnich miesiącach media społecznościowe i każdy może mieć swojego Jarvisa, jak Iron Man!

 

Tysiące możliwości w jednej, prostej apce!

Boty znajdziemy nie tylko w urządzeniach ze sztuczną inteligencją, ale chociażby na Facebooku. Mark Zuckerberg wraz ze swoim zespołem wprowadził możliwość instalacji takiego oprogramowania na Messengerze. Poszedł też o krok dalej, dlatego bot może odpowiadać pod określonym postem. Jak to działa i czy rzeczywiście pomaga? Może będzie to zaskoczenie, ale działa płynnie, ograniczając naszą aktywność do minimum.

POLOmarket w swoim Messengerze wprowadził bota – Polę, która udostępnia aktualne gazetki promocyjne, przepisy kulinarne z wykorzystaniem produktów ze sklepu. Pola jest na tyle zaawansowanym botem, że odpowiada na proste pytania związane z ofertami specjalnymi. Wszystko odbywa się za pomocą prostych kroków – po wpisaniu właściwego hasła lub komendy, ona podpowiada. Hakerki Sukcesu często udostępniają swoje pdfy pod postami, które lądują w wiadomości prywatnej. Wystarczy tylko pod grafiką informacyjną wpisać hasło kluczowe, które wcześniej podały. Wszystko odbywa się za pomocą bota!

 

 

Pójdźmy o krok dalej – jak boty pomagają nam w planowaniu dnia

Nie masz pomysłu na wieczorny seans z drugą połówką? Nie wertuj tysiąca propozycji, wystarczy, że na Messengerze znajdziesz bota And Chill. Zada Ci on kilka pytań (o ostatnio oglądane filmy) i dopasuje nowe tytuły do Twoich preferencji. Możesz też skorzystać z Digit – aplikacji, która pilnuje za Ciebie finansów. Przypomni o terminie na fakturze, powie na co wydajesz (za)dużo pieniędzy i pomoże w oszczędzaniu.

Czy boty zastąpią człowieka? Co do tego mamy wątpliwości. Oglądając Avengersów widzieliśmy, że Ultron, który pośrednio był botem, nie poradził sobie z emocjami ludzkimi – i to właśnie nas odróżnia. Takie oprogramowanie może pomóc, ułatwić pracę, wspomagać wiele procesów, ale nigdy nie będzie człowiekiem. Nigdy nie pocieszy, doradzi od serca czy nie podejdzie emocjonalnie do projektów – gdy będzie to potrzebne.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NAPISZ DO NAS
Dowiedz się, co superbohaterowie Content Hero mogą zrobić dla Twojego biznesu

Posiadamy supermoce i nie wahamy się ich użyć
Tworzymy zespół najprawdopodobniej najsympatyczniejszych profesjonalistów w Polsce.
Jesteśmy zawsze gotowi do akcji, by działać w służbie Twojego biznesu!
Poznaj nas bliżej!

  Al. Ujazdowskie 22 lok. 21

  Pon-Pt 9.00-18:00,
weekend: kiedy pojawi się znak na niebie

Napisz do superbohatera Content Hero

 

8 + 8 =

Boty – ułatwiają komunikację czy wprowadzają chaos?
4.9 (97.14%) 28 votes