Jak skutecznie prowadzić fanpage? Sprawdź!

 

Fanpage na Facebooku ma potencjał, który wiele firm wciąż niewystarczająco wykorzystuje.. Jeśli również macie z tym problem, zaraz dowiecie się, jak prowadzić fanpage, żeby był bardziej atrakcyjny i przynosił korzyści dla biznesu.

Najważniejsza rzecz to: pomysł, strategia, regularność i określenie grupy docelowej.

1. Zapraszaj osoby, które polubiły Twój post.

Praktycznie po każdej publikacji należy sprawdzać otrzymane polubienia. Część z nich to reakcje osób, które jeszcze nie są Twoimi fanami. Właśnie oni wymagają szczególnej atencji. Skoro ktoś zareagował „lajkiem” pod postem, warto zaprosić go do polubienia fanpage’a. Szybka reakcja daje nawet 25-procentową skuteczność. Bądź na bieżąco i sprawnie poszerzaj grono fanów.

2. Usuwanie kłopotliwych recenzji poprzez zmianę kategorii strony.

Cenzurowanie recenzji, choć niekiedy potrzebne, jest ryzykownym działaniem. Jak zatem chronić się przed niepożądanymi opiniami? Można zastosować prosty trik. Zmień kategorię profilu na taką, która nie będzie zawierać adresu (np. na kategorię społeczności). Co istotne, zmianę kategorii można przeprowadzić wielokrotnie, bez większych konsekwencji dla funkcjonalności fanpage’a.

3. Stosowanie harmonogramu dystrybucji do krótkich promocji.

Szukając skutecznych rozwiązań, warto wykorzystać harmonogram dystrybucji treści. Posty opublikowane z jego pomocą mają termin ważności, ustalany przez administratora. Dzięki niemu, są automatycznie wygaszane po przekroczeniu ustalonej daty. Takie rozwiązanie jest przydatne szczególnie przy ofertach czasowych.

4. Reaguj szybko…i automatycznie.

Zdarzają się nadawcy wiadomości, którzy są bardzo niecierpliwi. Aby choć trochę ich uspokoić, stwórz automatyczne odpowiedzi. Wystarczy w ustawieniach odpowiedzi wybrać przedział czasowy, gdy nikt z obsługi nie zareaguje na wiadomość. Warto też przypomnieć w wysyłanej treści godziny pracy firmy i strony.

5. Promuj fanpage’e swoich klientów.

Jeśli administrujesz profilami wielu klientów, skorzystaj z okazji do ich wzajemnego promowania. Niech te fanpage’e będą w relacji. Taka sytuacja wzmocni ich pozycję. Przy większej liczbie klientów, będą wyświetlać się tylko 3 losowe strony spośród wszystkich polubionych. Dlatego w ustawieniach warto wskazać 3 profile, które będą promować nasz fanpage.

6. Wchodź w interakcje.

Aktywni administratorzy fanpage’y korzystają z poprawiania widoczności swoich profili. Od strony operacyjnej proces polega na wstawieniu we wpisie znaku „@” oraz dodaniu nazwy profilu, który zamierzamy otagować. Jeżeli znamy fanpage, który odwiedzają nasi sympatycy, decydując się na udostępnienie odpowiednio przygotowanych treści, zyskamy na zwiększeniu zasięgu.

7. Podziękuj za udostępnienie Twojego postu.

Należy też wspomnieć o pewnej kluczowej choć nieco zapomnianej zasadzie − uprzejmość popłaca. Reguła znana i wypróbowana, ale niektórym administratorom po prostu nie chce się składać podziękowań za udostępnienia. A wystarczy raptem kilka słów wdzięczności, żeby zyskać w oczach odbiorców.

8. Zwiększaj zaangażowanie cytatami, infografikami, życzeniami.

Wielu prowadzących firmowe fanpage’e nie publikuje angażujących wpisów. Jak zmotywować odbiorców do aktywności? Skutecznymi „przerywnikami” są cytaty, życzenia lub infografiki. Takie publikacje przyciągają uwagę, wywołują komentarze i dyskusje. Pamiętajmy, aby były to posty dobrej jakości. Lepiej zadbać o ich selekcję i formę graficzną, niż epatować kiczem i banałami.

9. Nieregularność (o dziwo!) też pomaga zwiększyć zasięg organiczny.

Prowadząc ukształtowany fanpage, warto niekiedy zrobić kilkudniową przerwę od regularnych publikacji. Okazuje się bowiem, że posty po takiej przerwie zyskują dwukrotnie większe zasięgi organiczne. Innym sposobem poprawy zasięgu jest wyłamanie się z planu i dodanie posta poza przewidzianym terminem. Działajmy niesztampowo, testujmy i szukajmy optymalnych rozwiązań.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NAPISZ DO NAS
Dowiedz się, co superbohaterowie Content Hero mogą zrobić dla Twojego biznesu

Posiadamy supermoce i nie wahamy się ich użyć
Tworzymy zespół najprawdopodobniej najsympatyczniejszych profesjonalistów w Polsce.
Jesteśmy zawsze gotowi do akcji, by działać w służbie Twojego biznesu!
Poznaj nas bliżej!

  Al. Ujazdowskie 22 lok. 21

  Pon-Pt 9.00-18:00,
weekend: kiedy pojawi się znak na niebie

Napisz do superbohatera Content Hero

10 + 5 =