Połączenie Facebooka z Instagramem z prędkością Flasha!

 

 

 

Jak pomyślimy o obecności w social media, pierwsze co przychodzi do głowy to FanPage. Jest to oczywisty wybór, ponieważ Facebook jest dosłownie wszędzie – każdy się reklamuje, linkuje swój profil. Jak się okazuje z badań CAWI, tylko 28% użytkowników tego serwisu posiada konto na Instagramie, dlatego warto i tutaj rozpocząć działania promujące.

Po co korzystać z pomocy jednego medium, skoro dwa dają jeszcze lepsze efekty? W dodatku zwiększenie konwersji, popularność marki nie mierzymy liniowo, a wręcz wykładniczo. To jak z filmami z superbohaterami – na Spidermana przyjdzie znacznie mniej widzów niż na część, w której wystąpił Iron Man. W końcu zwiększamy swoje zasięgi, bo przecież są osoby, które tylko z Facebooka korzystają, a są i takie, które swoje serce oddały wyłącznie Instagramowi.

Potencjał jest w naszym społeczeństwie

O tym, że Facebook to potęga, wie każdy. To narzędzie ma niewyobrażalną moc, którą moglibyśmy porównać do młota Thora, jak raz , powstanie viralowa treść i ciężko znaleźć kogoś, kto nie odczuł tej wibracji. Udostępnienia, oznaczenia, komentowanie – wystarczy odpowiedni content, aby odnotować świetne zasięgi i pobić konkurencję. Ale prawda też jest taka, że nie każdy nasz komunikat będzie niczym kula śnieżna i da się zauważyć każdemu, kto gdzieś tam cicho siedzi po drugiej stronie komputera. Facebook to ogromna konkurencyjność – niczym w epizodach Avengersów, mamy ich tak wielu, że do końca nie wiemy na kogo spojrzeć i komu kibicować. Nie zawsze dużo, znaczy dobrze.. Gdzie szukać rozwiązania?

Na Instagramie, który wciąż jest nieodkrytą ziemią obiecaną dla marketingowców. Kolejne marki odkrywają jego potencjał, ale do końca nie wiedzą jak skonfigurować reklamę, czy jak stworzyć konto biznesowe, ale my wiemy! Przede wszystkim, trzeba zacząć od połączenia Facebook – Instagram.

Szybkie niczym Flash, łączenie kont w mediach społecznościowych

Chcąc mieć dostęp do statystyk, managera reklam na Instagramie, konto powinno być połączone z oficjalnym FanPagem marki. Wykonuje się to zaskakująco szybko i wcale nie trzeba inżyniera, aby samodzielnie wykonać ten proces. Jakie powinniśmy wykonać kroki?

KROK 1: Wchodzimy w ustawienia na FanPage’u (prawy górny róg) i wybieramy zakładkę Instagram (13 zakładka od góry).

KROK 2: Klikamy na opcję zaloguj się, która jest widoczna w centralnej części ekranu. Po wpisaniu swoich danych do konta na Instagramie (login i hasło), zatwierdzamy proces.

KROK 3: Przechodzimy do ekspresowej konfiguracji konta, akceptując to, co pojawia nam się przed oczami (trzy komunikaty), a następnie podajemy maila weryfikacyjnego i numer telefonu, który jest powiązany z kontem na Instagramie.

GOTOWE!

Co dalej? Teraz, z poziomu Facebooka możemy odkrywać zupełnie nowe możliwości i potęgę tego kanału. Konfiguracja reklam, oglądanie statystyk, a nawet udostępnianie postów z jednego profilu na drugim będzie prostsze, niż nam się wydawało. A wszystko przez połączenie Facebook – Instagram.

A co jeżeli jeszcze nie posiadamy konta na Instagramie lub na Facebooku?

Może dojść do takiej sytuacji, że marka nie będzie posiadać jednego z wyżej wymienionych kont w mediach społecznościowych. Jak wtedy połączyć Facebooka i Instagrama? Tutaj również nie doszukujmy się komplikacji – wchodząc na jedną lub drugą stronę, można szybko stworzyć nowe konto, a jego weryfikacja będzie wymagała tylko kliknięcia w link aktywacyjny, który przyjdzie nam na maila, dalej już tylko podążamy krokami, które zostały już przedstawione.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NAPISZ DO NAS
Dowiedz się, co superbohaterowie Content Hero mogą zrobić dla Twojego biznesu

Posiadamy supermoce i nie wahamy się ich użyć
Tworzymy zespół najprawdopodobniej najsympatyczniejszych profesjonalistów w Polsce.
Jesteśmy zawsze gotowi do akcji, by działać w służbie Twojego biznesu!
Poznaj nas bliżej!

  Idzikowskiego 2F lok 37 Warszawa

  Pon-Pt 9.00-18:00,
weekend: kiedy pojawi się znak na niebie

Napisz do superbohatera Content Hero

11 + 2 =

Połączenie Facebooka z Instagramem z prędkością Flasha!
4.9 (98.33%) 24 votes