YOUTUBE MARKETING

Treści video przyciągają uwagę wielu osób – są przyjazne, dobrze przyswajalne i łatwe do zapamiętania. W końcu większość ludzkiej populacji stanowią wzrokowcy. Wiedzą o tym doskonale specjaliści od reklamy, dlatego marketing video zyskuje wielu zwolenników i stanowi wręcz obowiązkowy element promocji każdej firmy.

Największą przestrzenią video w sieci jest YouTube – platforma ma zasięg niemal tak dużych, jak Google. Korzysta z niej już ponad miliard użytkowników. Z dużym prawdopodobieństwem w tym zacnym gronie są także Twoi klienci.

YouTube Marketing w prosty i naturalny sposób pozwala zapoznać nowych odbiorców z Twoją firmą i produktami. Zwiększa widoczność i zasięgi, sprawiając, że widzowie łatwo trafią na oferowane przez Ciebie produkty.

YouTube daje wiele możliwości, dzięki czemu każdy biznes jest w stanie się w tej przestrzeni skutecznie wypromować. Jeśli chcesz, możesz stworzyć reklamy video albo założyć własny kanał video – samodzielnie lub z naszą profesjonalną pomocą.

Własny kanał na YouTube

Zastanawiasz się, jak założyć kanał, który zachęci ludzi do obserwowania Cię na YoutTube’ie? To naprawdę nie jest trudne, zwłaszcza jeśli masz wiedzę i odpowiednie narzędzia. Jeżeli potrzebujesz wsparcia, służymy naszymi super mocami i doświadczeniem.

Jesteśmy w stanie założyć dla Ciebie kanał, stworzyć i zoptymalizować treści, żeby intrygowały oraz zawierały wszystkie potrzebne frazy kluczowe. Dzięki temu materiały video będą lepiej pozycjonowane, a Twój YouTube Marketing będzie działał zdecydowanie sprawniej.

Google Ads a YouTube Marketing

Google i jego promocja dociera wszędzie – nawet na YouTube’a. Tak tworzy się promocję totalną, w której YouTube Marketing składa się nie tylko z Twojego własnego kanału, ale także reklam Google Ads.

Reklamy video umieszcza się przed lub w trakcie filmów oraz wstawia się je na kanałach powiązanych tematycznie z Twoją branżą. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim od razu trafiasz do osób zainteresowanych dziedziną, w której działasz. Nie musisz szukać w ciemno i liczyć na łut szczęścia.

Odpowiednie dopasowanie kanału do Twoich reklam jest tym, czym targetowanie w kampaniach na Facebooku. Wykorzystaj je mądrze i ciesz się olbrzymimi korzyściami na przyszłość.

YouTube Marketing – długofalowe korzyści

Mówi się, że jeśli coś raz trafi do Internetu, zostaje w nim na zawsze. YouTube jest tego świetnym przykładem. Wykorzystaj go, jeżeli chcesz profesjonalnie rozwijać Twój YouTube Marketing.
Oczywiście, gdy tworzysz kampanie reklamowe oraz nagrywasz filmy, które trafiają na Twój kanał, walczysz o zasięgi, które zwiększają widoczność Twojego kanału. Pamiętaj jednak, że raz wrzucone video nie znika i cały czas generuje dla Ciebie ruch oraz buduje Twoją stałą obecność w tej gigantycznej, globalnej społeczności.
Reklamy publikowane na YouTube pozwalają pozyskać zaufanie klientów oraz sporą rozpoznawalność produktów i marki. Wszystko zależy też od systematyczności oraz częstotliwości prezentowania treści promocyjnych. Video obejrzane raz – potrafi zaintrygować, zobaczone kilka, kilkanaście razy – pozostaje w pamięci na dłużej.

Współpraca z twórcami YouTube (Influencer marketing)

Własne video lub reklamy to wciąż nie wszystkie opcje, które daje YouTube. Platforma pozwala też na współpracę z innymi użytkownikami. Jak ją wykorzystać do promocji firmy? Możemy pomóc Ci wprowadzić w życie rozbudowane działania z zakresu Influencer Marketingu.

W wielu przypadkach można bowiem nawiązać jednorazową lub stałą współpracę z popularnymi YouTuberami, którzy w swoich własnych produkcjach opowiedzą o Twoich produktach lub firmie. Niekiedy nawet możesz zostać gościem w video u popularnego influencera.

Co zyskujesz dzięki temu? Nie warto się oszukiwać – nieważne jak wiele dobrego napiszesz o swoich produktach lub usługach, ludzie zawsze bardziej uwierzą w rekomendacje od osób trzecich. Zwłaszcza jeśli są to podziwiani przez nich i popularni twórcy video.

Współpraca z YouTuberami daje szansę na szybkie przełamanie pierwszej nieufności u klientów, zdobycie od razu olbrzymiego zasięgu oraz finalnie oczywiście… efektywną sprzedaż. Często bowiem sam fakt, że znany Influencer korzysta na wizji z Twojego produktu, stanowi wystarczającą zachętę, żeby obserwujące go osoby ruszyły szturmem na zakupy w Twoim sklepie internetowym.

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić i z kim warto działać, daj nam znać. Nieustannie śledzimy YouTube’owe trendy, więc znajdziemy dla Ciebie odpowiednie kanały i osoby do owocnej współpracy.

Google ❤ Copy – czyli nie samym Video YT żyje

Naprawdę – to nie herezja ani błąd. Jeśli chcesz, żeby Twoje video na YouTube’ie zdobywały wysokie pozycje i przyciągały nowych odbiorców, musisz zadbać o odpowiednie teksty.

Również na YouTube’ie stary, dobry copywriting jest niezbędny i naprawdę się sprawdza. Do czego jest potrzebny? Należy zadbać oczywiście o chwytliwe tytuły, zawierające właściwe frazy kluczowe. Nie można zapominać o odpowiednich nazwach plików video oraz opisach ze zwrotami najczęściej poszukiwanymi przez użytkowników portalu.

Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Zrobimy to za Ciebie. Przeprowadzimy research tematów, dobierzemy frazy kluczowe i przygotujemy wszystkie treści. Dzięki temu Twój YouTube Marketing stanie się jeszcze bardziej profesjonalny i skuteczny.

YouTube Marketing – podsumowanie

Video to podstawa marketingu we współczesnym wirtualnym świecie, a YouTube stanowi prawdziwą Mekkę dla wszystkich, którzy chcą filmy oglądać lub tworzyć. Nagrywa się je do rozmaitych celów – mogą informować, bawić, motywować, reklamować usługi lub produkty.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć te wszystkie funkcje i zbudować naprawdę skuteczny YouTube marketing, który da przewagę nad konkurencją, zwiększy rozpoznawalność i zaangażuje odbiorców, którzy z czasem staną się klientami.

YouTube marketing pozwala na działania wielotorowe, dostosowane do potrzeb branży i możliwości firmy. A my z chęcią pomagamy w budowaniu każde z nich. Co możemy zrobić? Jeśli chcesz sam zasiąść przed kamerą – pomożemy przygotować profesjonalne nagrania, dopracowane pod względem wizerunkowym, zadbamy o kwestie techniczne i scenariusz. Jeżeli wolisz filmy promocyjne – również mamy do tego odpowiednie narzędzia techniczne i marketingowe.

Chcesz zostać gwiazdą i promować się przez dobre jakościowo filmy? Napisz do nas, a marzenie zamienimy na prawdziwie oscarowe video.

zaufali nam

 
 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NAPISZ DO NAS
Dowiedz się, co superbohaterowie Content Hero mogą zrobić dla Twojego biznesu
Posiadamy supermoce i nie wahamy się ich użyć
Tworzymy zespół najprawdopodobniej najsympatyczniejszych profesjonalistów w Polsce.
Jesteśmy zawsze gotowi do akcji, by działać w służbie Twojego biznesu!
Poznaj nas bliżej!
    Al. Ujazdowskie 22 lok. 21 Warszawa
  Pon-Pt 9.00-18:00,
weekend: kiedy pojawi się znak na niebie

Napisz do superbohatera Content Hero

12 + 9 =

Administratorem danych osobowych jest Content Hero spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Warszawie, Al. Ujazdowskie 22 lok. 21, 00-478 Warszawa, NIP: 7010725464 , REGON: 368477607 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu z Administratorem. Pana/Pani dane zostaną usunięte po odwołaniu przez Pana/Panią zgody a po odwołaniu zgody przez okres czasu odpowiadający okresowi przedawnienia roszczeń jakie może podnosić Administrator i jakie mogą być podnoszone wobec niego. Pana/Pani dane będą powierzane podmiotom trzecim na podstawie stosownych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w celu przechowywania danych osobowych na serwerze, skrzynce pocztowej oraz korzystania z usług wsparcia IT. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda. W związku z przetwarzaniem danych osobowych ma Pan/Pani prawo do dostępu do swoich danych, sprostowania danych osobowych, usunięcia danych osobowych, wniesienia sprzeciwu, przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania, odwołania zgody, informacji jakie dane Administrator przetwarza, złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przedmiotowe uprawnienia można zrealizować poprzez kontakt z Administratorem na adres e-mail: heros@contenthero.pl Pani/Pana dane nie będą przekazywane poza UE oraz nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani profilowania. Administrator potrzebuje Pana/Pani Danych Osobowych aby zrealizować wskazany cel przetwarzania, podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak w przeciwnym wypadku nawiązanie kontaktu z Administratorem poprzez formularz kontaktowy nie będzie mogło być zrealizowane.