Promocja na Facebooku – o czym warto pamiętać?

Obecność biznesu w mediach społecznościowych i promocja na Facebooku jest wręcz obowiązkowa. Prowadzenie fanpage’a pozwala uzyskać szereg korzyści, które przydają się niemal w każdej branży.

Jak powinno wyglądać prowadzenie strony firmowej i w jaki sposób przydaje się do tego projektowanie graficzne? O tym i wielu innych rzeczach przeczytacie poniżej.

Zamów bezpłatną wycenę:

13 + 15 =

Do czego potrzebny jest fanpage? Facebook kontakt i informacje dla klientów

Wbrew obiegowej opinii fanpage wcale nie służy wyłącznie do budowania społeczności i pozyskiwania polubień. Oczywiście niektórzy używają go przede wszystkim do tworzenia relacji z odbiorcami. Warto jednak pamiętać, że często tą drogą pozyskuje się nowych, zaufanych i wiernych klientów, którzy zostają z firmą na lata. Równocześnie stają się oni naturalnymi ambasadorami marki.

Okazuje się, że fanpage potrafi przynosić realne konwersje oraz sprzedaże. Trzeba tylko podejść do jego prowadzenia z pomysłem oraz systematycznością. Co może się do tego przydać?

 

Podstawowe elementy fanpage’a

Prowadzenie fanpage’a wymaga konkretnej wiedzy, umiejętności i cierpliwości. Nawet bowiem w tej przestrzeni światowego giganta nie wszystko zawsze jest oczywiste. Warto się zatem do tego dobrze przygotować, na przykład czytając fachowe publikacje lub zapisując się na kursy online. Często pomaga to pozyskać cenne informacje, które chronią przed poszukiwaniem w panice przycisku „Facebook kontakt”, gdy coś pójdzie bardzo nie tak.

Co zatem składa się na dobrze prowadzony fanpage? Podstawą są oczywiście dopracowane treści. Pod tym terminem kryją się jednak nie tylko same teksty, które powinny porywać czytelników i sprawiać, że od razu chcą kliknąć przycisk reakcji lub udostępnić post dalej, do swoich znajomych.

Co jeszcze składa się na wartościowe publikacje na Facebooku? Liczą się także obrazy. Często kluczem do przykucia uwagi odbiorców jest profesjonalne projektowanie graficzne. Ciekawe zdjęcie, dobrane elementy graficzne, oryginalne czcionki – wszystkie detale muszą być spójne z identyfikacją wizualną firmy oraz tym, co chcemy zaprezentować na fanpage’u.

Coraz większą popularnością cieszą się też materiały video. Angażują, ciekawią i budują olbrzymie zasięgi, przyciągające na stronę nowych, zainteresowanych odbiorców.

 

Fanpage idealny – nie tylko tekst i projektowanie graficzne

Gdy mamy już treści, trzeba jeszcze zadbać o szereg innych kwestii. Co się liczy w prowadzeniu fanpage’a? Podstawą jest oczywiście stworzenie harmonogramu publikacji. Kluczem do sukcesu na Facebooku jest bowiem systematyczność. Warto sprawdzić, kiedy z portalu korzystają najważniejsze grupy odbiorców i dopasować publikacje do ich aktywności.

Strona firmowa musi być żywa. Oprócz samych publikacji trzeba także reagować na wszystkie komentarze. Trzeba pozostawać w dialogu z odbiorcami, gdyż tak buduje się relacje i zaufanie.

 

Wielość zadań – a może zlecić prowadzenie strony specjalistom?

Prowadzenie fanpage’a składa się naprawdę z wielu zadań, do których trzeba mieć konkretne umiejętności, a także znaleźć na to wszystko czas, aby strona przynosiła wymierne rezultaty.

Z tego względu spore grono przedsiębiorców powierza prowadzenie fanpage’a profesjonalistom. Oni wiedzą, jak najlepiej trafić do odbiorców, jakich słów użyć, komu zlecić projektowanie graficzne, żeby odbiorcy z ożywieniem klikali w posty. Mają know-how i wiedzą, jak je wykorzystać dla potrzeb klienta.

Dzięki temu nie trzeba się martwić o desperackie poszukiwanie przycisku „Facebook kontakt”. Fanpage będzie działał, jak trzeba i przyciągał wartościowy ruch, a w tym również potencjalnych klientów.

Zamów bezpłatną wycenę:

15 + 4 =

Oceń
[Total: 0 Średnia: 0]

Porozmawiajmy o współpracy

0 komentarzy

Wyślij komentarz