AMP

AMP to skrót od „Accelerated Mobile Pages”, czyli „Przyspieszone Strony Mobilne”. Jest to otwarty projekt stworzony przez Google, który ma na celu zapewnienie szybszego ładowania stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Technologia AMP umożliwia tworzenie uproszczonych wersji stron, które są bardziej zoptymalizowane pod kątem mobilnych użytkowników, co przyczynia się do zwiększenia prędkości i wydajności ładowania stron na smartfonach i tabletach.

AMP (Accelerated Mobile Pages) to inicjatywa, która ma na celu przyspieszenie ładowania stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Jest to otwarty projekt, wspierany przez Google, którego celem jest dostarczenie użytkownikom bardziej responsywnych i szybkich do wczytania stron na urządzeniach mobilnych.

Strony AMP są zoptymalizowane pod kątem mobilnych użytkowników i korzystają z uproszczonych wersji kodu HTML, CSS i JavaScript, co eliminuje zbędne elementy i skrypty, które mogą spowalniać ładowanie na urządzeniach mobilnych. Dodatkowo, AMP korzysta z technik pamięci podręcznej i wczytywania asynchronicznego, aby przyspieszyć wczytywanie treści.

Wynikiem tego jest znacznie szybsze wczytywanie stron AMP na urządzeniach mobilnych, co przekłada się na lepsze doświadczenia użytkowników i wyższe wskaźniki retencji. Strony AMP są także oznaczane specjalnym ikoną migającą błyskawicą w wynikach wyszukiwania Google na urządzeniach mobilnych, co wskazuje użytkownikom, że strona jest zoptymalizowana pod kątem prędkości.

AMP jest szczególnie popularne w środowisku publikowania treści online, takich jak blogi, artykuły i treści medialne, gdzie szybkie wczytywanie stron jest kluczowe dla zwiększenia zaangażowania użytkowników. Dzięki AMP, treści na urządzeniach mobilnych są bardziej dostępne i atrakcyjne, co pozytywnie wpływa na skuteczność kampanii marketingowych i doświadczenia użytkowników.

Zamów bezpłatną wycenę:

5 + 5 =

cropped przedsiebiorcy bartek
certyfikaty

Bartosz Paczyński

  • Konsultant i Trener marketingu i sprzedaży.
  • Właściciel Agencji Social Media Content Hero i portalu Przedsiębiorcy
  • Wykładowca akademicki (Akademia Leona Koźmińskiego),
  • Certyfikowany Partner Google,
  • Posiadacz certyfikatu DIMAQ Professional,
  • Certyfikowany Trener DIMAQ z ramienia IAB Polska,
  • Od 2008 roku w branży marketingowej.
Oceń
[Total: 0 Średnia: 0]

Porozmawiajmy o współpracy

0 komentarzy

Wyślij komentarz