Video w social mediach – niewykorzystany potencjał

 

Chyba nikt już nie kwestionuje przydatności video w social mediach. Stały się one jednym z najważniejszych trendów ostatnich miesięcy. Filmy niosą szereg korzyści – od podtrzymania kontaktu z fanami, aż do zbudowania znaczących zasięgów poszczególnych postów i całego profilu. Co ciekawe, badania statystyczne z ostatnich lat pokazują wprost, że video ma wielokrotnie więcej udostępnień niż standardowe posty.


Dziś chcielibyśmy zatem pokazać, jak skutecznie wykorzystać video do promocji marki w kanałach społecznościowych.

Zanim przejdziemy do praktycznych porad, co zastosować, określmy, jakie zalety niesie video dla profilu biznesowego.Oprócz wspomnianego wcześniej zwiększonego zasięgu i aktywności fanów są to też niskie koszty promocji, która na dodatek jest zdecydowanie skuteczniejsza niż inne formy przekazu. Poszczególne platformy umożliwiają także udostępnianie treści w różnych formatach.

Do najpopularniejszych rodzajów video, które bezwzględnie należy stosować, zalicza się:

♦ Live, czyli prezentację wydarzeń rozgrywających się w czasie rzeczywistym. Są bardzo lubiane przed użytkowników, przynosząc znaczące zaangażowanie i aktywność na profilu.

♦ Video 360˚, świetnie sprawdzają się nie tylko dla fanów architektury lub sztuki – filmy tworzone z pomocą wieloobiektywowej kamery sferycznej, pozwalają widzom poczuć się, jakby byli w samym centrum akcji.

♦Interactive video, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szczególnie zaktywizować odbiorców, gdyż w materiale pojawiają się klikalne pola, przenoszące oglądających na inne strony www.

Pozostaje jeszcze pytanie, jak tworzyć video, żeby przynosiło znaczące korzyści dla firmowych social mediów.

Nie musimy być wcale zawodowymi filmowcami, żeby stworzyć angażujące filmy na potrzeby social mediów. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach.
Przede wszystkim video ma przyciągać uwagę. Mamy na to początkowych 3-7 sekund filmu. Podobnie jak u Hitchcocka, zaczynało się od trzęsienia ziemi, a później było już tylko ciekawiej, tak i my musimy przekonać odbiorcę, żeby został z nami do końca materiału.
Zabieganie o atencję, w rozbudowanym szumie informacyjnym nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli wiemy, że ponad 85% wszystkich video w kanałach społecznościowych wyświetla się bez dźwięku. Nasz obraz musi być zatem ciekawy, z pomysłem i szczególnie wartościową historią. Optymalna długość filmu do prezentacji na Facebooku to 3-5 minut. Przy dłuższych publikacjach widzowie tracą zainteresowanie. Musimy zatem zastanowić się, czy potrafimy zamknąć swój przekaz w tak wąskich ramach czasowych.

Jaką radę możemy dać na koniec?

Jeśli chcesz wykorzystać video do promocji Twoich kanałów social media, bądź kreatywny, dbaj o jakość publikacji i zaskakuj, a widzowie odwdzięczą się aktywnością i udostępnianiem Twoich treści.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NAPISZ DO NAS
Dowiedz się, co superbohaterowie Content Hero mogą zrobić dla Twojego biznesu
Posiadamy supermoce i nie wahamy się ich użyć
Tworzymy zespół najprawdopodobniej najsympatyczniejszych profesjonalistów w Polsce.
Jesteśmy zawsze gotowi do akcji, by działać w służbie Twojego biznesu!
Poznaj nas bliżej!
    Al. Ujazdowskie 22 lok. 21 Warszawa

  Pon-Pt 9.00-18:00,

weekend: kiedy pojawi się znak na niebie

Napisz do superbohatera Content Hero

7 + 1 =

Administratorem danych osobowych jest Content Hero spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Warszawie, Al. Ujazdowskie 22 lok. 21, 00-478 Warszawa, NIP: 7010725464 , REGON: 368477607 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu z Administratorem. Pana/Pani dane zostaną usunięte po odwołaniu przez Pana/Panią zgody a po odwołaniu zgody przez okres czasu odpowiadający okresowi przedawnienia roszczeń jakie może podnosić Administrator i jakie mogą być podnoszone wobec niego. Pana/Pani dane będą powierzane podmiotom trzecim na podstawie stosownych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w celu przechowywania danych osobowych na serwerze, skrzynce pocztowej oraz korzystania z usług wsparcia IT. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda. W związku z przetwarzaniem danych osobowych ma Pan/Pani prawo do dostępu do swoich danych, sprostowania danych osobowych, usunięcia danych osobowych, wniesienia sprzeciwu, przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania, odwołania zgody, informacji jakie dane Administrator przetwarza, złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przedmiotowe uprawnienia można zrealizować poprzez kontakt z Administratorem na adres e-mail: heros@contenthero.pl Pani/Pana dane nie będą przekazywane poza UE oraz nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani profilowania. Administrator potrzebuje Pana/Pani Danych Osobowych aby zrealizować wskazany cel przetwarzania, podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak w przeciwnym wypadku nawiązanie kontaktu z Administratorem poprzez formularz kontaktowy nie będzie mogło być zrealizowane.